Blog

En son saç rengi trendleri

Nicole Trunfio & Lily Aldridge. Aldridge  de saçlarında gölgeyi tercih edenlerden

Nicole Trunfio & Lily Aldridge. Aldridge de saçlarında gölgeyi tercih edenlerden

2013′ün en son saç rengi trendleri arasında gölge, platinyum, daldırma boyalı ve parlak tonlar dikkat çekiyor. Bu makalede, kişiliğinize uygun renk ve modellerin yanısıra, bir çok ipucu ve yararlı bilgi de bulacaksınız.

2013′ün en moda 6 Saç Rengi Trendi

veeeee, işte en popüler saç renkleri:

Ombre 1 yıldan uzun bir süredir kırmızı halılarda karşımıza çıkan gölgeli saçlar, özellikle esmerler için ideal bir model olarak dikkatleri çekiyor.(Lily Alridge’in resminde de görebilirsiniz).

Daldırma boyalı 2013 yılında da popülerliğini kaybetmedi. Sadece gençler için değil–saçın uç kısımları boyaya daldırılırken, kalanı doğal renginde kalıyor–orta yaşlı bayanlar ve hatta erkeklerce de tercih edilen bir renk seçimi olmayı sürdürdü.

Sarı kahve akımının öncüsü Gisele Bündchen

Sarı kahve akımının öncüsü Gisele Bündchen

Kahve sarı sarı renk ile esmer arasındaki mükemmel ton, 2007 yılında süpermodel Gisele Bundchen tarafından meşhur edilmişti ve 2013′ün son günlerinde halen popülerliğini koruyor.

Balyaj genellikle sarışınlarca tercih edilse de, tün saç renklerine uygulanabilmenin verdiği avantajla hanımların gözdesi olmaya devam ediyor.

Parlak tonlar meç, ince pastel tonları, Kool-Aid saç boyama da içeren parlak tonlar, farklı bir seçenek sunuyor.

Platinyum Sarı Saçlar da 2013 de hala seviliyor. Saçları sarı tutmak oldukça zahmetli, ve her ten rengi ile de sarının uyum sağladığı söylenemez.

Gelelim en sevdiğim saç renklerine….

 

Kahverengi

Eğer açık ten ve kahverengi saça sahipseniz, saçınızın tonunu daha da açmayı ya da gölgeler atmayı deneyebilirsiniz. Karanlık gölgeler saçınıza uyum sağlayamayabileceği gibi daha yaşlı görünmenize de yol açabilir. Über moda diyebileceğimiz sarı kahve ve gölge, özellikle esmerlerde muhteşem bronzlaşmış görüntüsü de sağlayabiliyor.

Sarışınlar için İpuçları

Bazı kadınlar saçını hangi renge boyarsa boyasın muhteşem görünür (bakınız Linda Evangelista) ancak bir çok kadın görünmez… Eğer çocukken sarışınsanız, büyüdüğünüzde de sarı tonları ile iyi görüneceksinizdir.

Kızıl olayım derken Turuncu şoku yaşamayın!

Kızıl olayım derken Turuncu şoku yaşamayın!

Kızıl olabilir miyim ?

Hemen herkes kızıl olabilir, önemli olan doğru kızıl tonunu bulmaktır. Eğer saçınızı kızıla boyamak istiyorsanız, ten renginizden, kaşlarınıza kadar bir çok faktörü göz önünde bulundurun ve kesinlikle bir saç profesyonelinin yardımını isteyin.

Gri saçlar

Gri saça sahip kadınların bir çoğu saçını boyamayı tercih ediyor. Eğer saçınız tamamen gri ise, sarışın olmayı tercih edebilirsiniz zira sarışın olmak ve sarışın kalmak, koyu saçtan çok daha kolaydır. Diğer yandan, kadınlar her geçen gün, gri rengi daha fazla benimsiyor. Buna şaşırmamak lazım zira, gri ve gümüş gayet güzel renkler; öyle ki genç mankenler dahi bu tonları tercih ederek dönem dönem trend haline getirmekteler.
Evde kendim mi yapmalıyım ?

Son yıllarda evde kullanılabilecek boyalar oldukça gelişme kaydetti. Yoğun tempoda çalışanlar ve kuaför masrafını minimize etmek isteyenler için oldukça ideal ürünler oldukları da aşikar. Ancak söylemeden geçemeyeceğim, saçınızı 2 ton ya da daha fazla açmayı ya da koyultmayı düşünüyorsanız, kesinlikle paraya kıyın ve iyi bir kuaföre yönelin.

www.beauty.about.com
By Julyne Derrick