Genel Kullanım Koşulları

 

Bu web sitesi RDB A.Ş. (geri kalan kısımlarda RDB olarak anılacaktır), Ömerpaşa sk. 30/1 Erenköy, Istanbul-Türkiye tarafından sunulmaktadır.

Web sitesinde yer alan bilgiler RDB ve RDB hizmet ve içerik sağlayıcıları tarafından özenle hazırlanmıştır. RDB, bu sitede bulunan bilgilerin eksiksiz ve mükemmel olduğunu garanti edemez. Hizmet ve içerik sağlayacılardan kaynaklı hatalardan RDB sorumlu tutulamaz.

Websitemizi ziyaret ederek, aşağıda bulunan Web Sitesi Kullanımı Genel Koşullarını, kabul etmiş sayılacağınızı bilmeniz gerekmektedir.


Web Sitesi Kullanımı Genel Koşullar

 

1. Telif Hakkı Kanunu

 

Sitemizde yeralan tüm sayfa içerikleri telif hakları kapsamında koruma atında olup; resmi ve yazılı izin bulunmaksızın kopyalama, uygulama, işleme ve üzerinde oynama yapma, telif hakları koruması kapsamında bulunmaktadır.

Benzer şekilde, marka ve logo tasarım ve dizayn materyallerinin alınması, kopyalanması ve üzerinde oynanması telif hakları kapsamında kanunda cezai maddele ile kısıtlanmıştır.

 

RDB tarafından basına verilen ya da yazılı ve görsel medyada kullanılmak üzere tedarik edilen görsel ve fotoğraflarda “© “yayımlanan sene” RDB AŞ. Tüm hakları saklıdır" ibaresi yer alması gerekliliği önemle rica olunur.

 

2. Marka, logo ve figüratif görseller

 

RDB web sitesinde bulunan “by RDB” logosu, “Rituel de Beaute” markası ve yaprak logosu, RDB GmbH vebağlı ortaklık markaları RDB AŞ üzerine tescillidir. Marka, logo ve figüratif görsellerin izinsiz kullanımı; ticaret ve telif hakları kanunlarında haksız rekabet ve telife konu cezai müeyidelere yol açan ihlallere sebebiyet verebilmektedir.

 

3. RDB dışı ( 3. Taraf) web siteleri sınırlı sorumluluğu

 

3.1 RDB web sitesinde 3. Taraflar tarafından yönetilen web sitesi ve portallara linkler verilmektedir. RDB bu site ve portallara sadece link sağlamakta olup, içerik sağlayıcısı konumunda değildir. Dolayısı ile, içerik ile ilgili bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3. taraflarca yönetilen site ve içerikten kaynaklanabilecek kanun ihlallleri durumunda RDB sorumluluk kabul etmemektedir.

3.2 RDB sitesinden verilen link ile erişilen site ve portallarda satılan ürünler ve siparişlerin tesliminden tamamen web sitesi ve portal sahipleri sorumludur.


RDB bu site ve portalların karşı karşıya kalabileceği markalar kanunu, telif hakları kanunu ve diğer kanuni ihlallerden sorumlu tutulamaz.


RDB’den sağlanan link ile erişilen web sitesi ve/veya portalın sunduğu hizmet ve ürün ile ilgili yapılacak sözleşme ve tekliflerde, RDB’nin dahli ya da taraf olması söz konusu değildir. İlgili tedarikçilerin genel iş koşulları ve sözleşmesinin geçerli olacağını hatırlatır, dikkatli okumanızı rica ederiz.


4. Yasal Uyarı

RDB web sitesinin kullanımından meydana gelebilecek herhangi bir durum halinde RDB’nin sorumluluğu, sebebiyet verebileceği zararlar ile sınırlıdır.

RDB web sitesinin güvenliği ve virüslerden arınmış olması için azami çaba göstermekle birlikte; doküman veya veri indirimi sırasında virüse karşı cihazınızın tam korumalı olduğundan emin olmanızı rica ederiz. RDB web sitesi içerik ve hizmetlerinde kusursuz olma garantisi verememektedir.

 

5. RDB Ürünleri


RDB web sitesinde Türkiye ve diğer ülkelerde satışa sunulan ürünlerin bilgileri bulunmaktadır. RDB bu sitedeki tüm ürünlerin ülkenizde bulunacağının garantisini vermemektedir.


İşbu Genel Kullanım Koşulları, Türk Ticaret Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır. İhtilaf halinde, İstanbul Ticaret Mahkemeleri yetkilidir. Genel Kullanım Koşulları şartlarının herhangi birinin geçersizliği  diğer şartların geçerliliğini etkilemez.